DURATRANS BASKI

ANKARA DURATRANS BASKI

Duratrans baskı nedir?

İçten aydınlatmalı, arka tarafında ışığın kullanıldığı, ışık geçirgenliği yüksek şeffaf plastik bir yüzey üzerine duratrans baskı yapılan ürün yüzeyi puslu, basılı görsel yüzeyi parlaktır. Şeffaf folyo ile kıyaslandığında çok daha başarılı sonuçlar elde edilen bir baskı çeşididir. Duratrans, aslında hemen her yerde karşımıza çıkan bir malzeme. Metrolarda, otobüs duraklarında, cafelerde… Işıklı bir pano içinde son derece canlı duran bu baskı şekline duratrans baskı diyoruz.

Duratrans nedir merak edenler için ışıklı yüzeylerde baskının daha çok daha net ve canlı çıkmasını sağlamakta olan, ışığı en fazla geçiren malzemedir. Plastik bir yüzeye sahiptir. İster yapışkanlı, isterseniz yapışkansız olarak kullanabilirsiniz. Duratrans baskı ile yalnızca reklam için değil, ev ve iş yerlerinizde de güzel dekorasyonlar yapabilmek adına kullanılmakta olan bir baskı çeşiti olmaktadır.

Duratrans baskı nerede kullanılır?

Duratrans baskı dış mekanlarda arkadan ışık alınan yerlerde kullanılır. Duratrans baskı hem iç, hem dış mekan ürünüdür ve tek çeşitten ibarettir. Sadece Pvc kalınlık farkı ve makinede ki baskı kalitesi farkından başka bir değişiklik bulunmamaktadır.

Rulo halindeki duratrans iç veya dış mekan dijital baskı makinalarına yerleştirilir. Grafik tasarımı yapılmış çalışmanın baskısı ters baskı tekniği ile yapılır. Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinelerde basılır. Yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve fotoğraf kalitesinde olduğu net görülebilir.

Duratrans baskıda ne tür mürekkep kullanılır?

İç mekan ve dış mekan olarak basıla bileceği için. İç mekan olanı için organik denile bilecek su bazlı boyalar. Dış mekan da kullanılacak ise genellikle solvent özlü boyalar kullanılmaktadır.

Duratrans baskı malzemesi, ışık geçirgen malzeme çeşididir. Pvc kalınlığı dışında çok bir malzeme farkı göremezsiniz. Kullanılan özel bir malzemede bulunmamaktadır.

Duratrans plastik ve diğer baskı malzemelerine oranla daha sert bir yapıya sahiptir. Biz Dijitalya olarak duratrans üzerine laminasyon kaplayarak baskının çizilmesini, temizlik ve bakım esnasında hasar görmesini önlemek amacı ile laminasyon kaplayarak korunmasını öneririz.

Duratrans bir iç ve dış mekan baskı türüdür Arkadan ışık almayacak olan yerlerde kullanılmaz. Pleksi kalınlığında olmadığı içinde tabelalarda kullanılması doğru değildir. Ancak hem içte hem dışta doğru malzeme seçilmesi koşulu ile kullanılabilir.