FOLYO BASKI

ANKARA FOLYO BASKI

Folyo baskı nedir?

Folyo baskı yöntemi ile yapılmakta olan baskılar iç ve dış mekanda en fazla kullanılan baskı türlerinden olmaktadır. Bunun nedeni kullanımının oldukça rahat, uzun ömürlü ve maliyetinin çok düşük olmasıdır. Ayrıca arka yüzeyinin yapışkanlı olması folyo baskının tercih edilmesi açısından en önemli nedenlerden olmaktadır. Yardımcı bir malzemeye ihtiyaç duyulmadan kullanılabilir ve uygulanabilir. Folyo PVC esaslı bir malzemedir. Folyolar m2 başına gram ağırlığı (m2/gr), PVC özelliği, yapışkanlık kalitesi, ve mikron kalınlığına göre sınıflandırılabilir. Bu sınıflandırmaya göre değişik kalite özelliklerine sahiptirler.

Dijital folyo baskıyı, aklınıza gelebilecek bir çok alanda kullanabilir, bu malzemeyi, ofisinizde, mağazanızda camlarınızda, firma duvarlarınızda, hatta stantlarınızda kullanabilirsiniz. Kısacası yapıştırmaya uygun olan bütün yüzeylerde kullanabilirsiniz. Folyo baskı türleri olarak; şeffaf folyo, baskı folyosu , kumlama folyo , transferli folyo gibi çeşitlere ayırabiliriz. Şeffaf yapışkanlı folyoyu camlarınızda yada renkli duvarlarınızda kullanabilirsiniz.

Zemin rengini alır ve üzerindeki baskıya ayrı bir hava katar. Baskı folyosu , duvarlarda, suntalarda , camlarda, yer yüzeylerde çeşitli koruma gereçleri kaplanarak fonksiyonel olarak kullanılabilir. Şeffaf folyo fiyatları ile baskı folyosu fiyatları değişik değildir. Kullanım yerine göre üstüne çekilen laminasyon ve basılan baskı tekniğinin iç mekan ya da dış mekan olması folyo baskı fiyatlarını etkileyen hususlardır.

Baskı folyosu ile isterseniz renkli makale yada bir figür basılıp kesilip dijital transfer baskı tekniği ile camlarınızı tamamen kapamadan da reklam yapabilirsiniz. Bize istediğiniz reklamı anlatın folyo baskı ile hayatınızı renklendirelim. Şeffaf folyo yaptırmak isteyenler olursa şeffaf folyo baskı fiyatları ile alakalı şirketimizden bilgi alabilirler.

Folyo baskı Kullanım Alanları

Folyo baskı İç mekanda kullanımının beraberinde, dış mekanda da kullanılabilmekte olan bir yapıya sahiptir. Tüm yapışmaya ile ilgili sorun çıkarmayacak olan farklı yüzeylerde çok rahat bir biçim de kullanılabilir. Cam, Pleksi, Dakota, Polikarbon Fotoblok, Sunta Lam, Araç, Düz yüzeyli reklam panoları gibi yapıştırmaya müsait tozsuz ve temizlemiş zeminler üzerine uygulanabilmektedir.

Folyo baskı çeşitleri nelerdir?

Normal baskı folyosu, cast folyo, şeffaf folyo olarak sıralaya biliriz. Bunlarda kendi içlerinde mat ve parlak olarak ayırabiliriz. Baskı folyosu tabela, cam vitrin, cephe ve yönlendirmelerde kullanılır. Cast folyo girintisi ve çıkıntısı çok olan yerlerde ve araç kaplamalarında sıcak hava ile uygulanır üzerine laminasyon atıldığında daha uzun ömürlü olur. Şeffaf folyoya dijital baskı ters baskı olarak yapılır içeriden yapıştırılır.

Folyo baskı ne şekilde yapılır?

Rulo halinde olan folyo iç yada dış mekan dijital baskı makinalarına yerleştirilir. Grafik tasarımı yapılmış çalışma makinaya gönderilir baskısı yapılır. Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinalarda basılır Yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve fotoğraf kalitesinde olduğu net görülebilir.

Folyo baskı İç mekan ve Dış mekan olarak basılabileceği için. İç mekan olanında Organik denilebilecek su bazlı boyalar. Dış mekanda kullanılacak ise genelde solvent özlü boyalardır.

Folyo; baskı makinasından çıktıktan sonra birkaç saat dinlenmesi gerekmektedir. Eğer iç mekan olarak basılmış ise laminasyon şart, Dış mekan olarak basılmış ise tercihen uzun ömürlü olması için laminasyon atılabilir. Bunun dışında uygulamaya hazırdır. Normal baskı ve Şeffaf folyo için bir ragle ve falçata olması yeterlidir. Cast araç kaplama folyosu için : Ragle, Falçata, Isıtıcı, Kanal ilacı v.b. yardımcı malzemelere gereksinimi yeralmaktadır.

Eğer iç mekan olarak basılmış ise laminasyon şart, Dış mekan olarak basılmış ise tercihen uzun ömürlü olması için laminasyon atılabilir. Bunun dışında uygulanacağı alan Temiz ve pak olmalı. Uygulama esnasında Toz, Nem, Rutubet, gibi etkenler folyonun erken bozulmasına neden olur.

Folyo baskı dış mekanda kullanılır mı?

Folyo baskı İç mekan baskı makinasında basılmış ise, iç mekanda da , dış mekanda da olsa laminasyonlanması lazım. Folyo baskı dış mekanda basılmış ise laminasyona gereksinim duymadan istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.