FOLYO YAZI STICKER

ANKARA FOLYO YAZI STICKER

Folyo kesim sticker nedir?

Folyo kesim sticker yani folyo sticker baskı folyonun plotter denen folyo kesim makinasına yerleştirilmesinden sonra hazırlanan taslağın kesime gönderilmesi ile yapılır.

Folyo makale sticker nedir?

Reklamcılıkta geçmişte tabelalar boyama sistemi ile yapılırdı. Folyonun tabela sektörüne girmesi ile reklamcılık piyasası çağ atladı. Folyo İnanılmaz bir rahatlık ve kolaylık sağladı. Günlerce bir tabelanın renklendirmesi ile uğraşan tabelacılar. Folyo kesim ile bir kaç dakikada işlerini bitirmeye başladılar. Folyonun plotter denen folyo kesim makinasına yerleştirilmesinden sonra hazırlanan taslağın kesime gönderilmesi ile folyo yazı sticker kesim yapılır.

Folyo yazı sticker nerede kullanılır?

Folyo makale kesim çok kullanışlı bir reklam malzemesidir. Ucuz olduğu kadar dayanıklı ve hızlı bir imalat süreci olması, reklam piyasasında çok kullanılmasını sağlamıştır. Genellikle Cam, Araç, Polikarbon, Pleksi, Forex, Aluminyum v.b. ürünler üzerine uygulanır.

Folyo Sticker Baskı çeşitleri nelerdir?

Folyo sticker baskı kesimi için çok çeşit olduğu söylenemez. Folyo sticker baskı için kesime ne verirseniz o kesilir. Desen, yazı, şekil v.b. yalnızca folyonun cinsi farklılık gösterir.

Folyo makale sticker ne şekilde yapılır?

Folyo yazının grafik tasarımı vektörel olarak hazırlanır. Ürünün renk ve ölçüleri belirlenir. Bu istikamette folyo, tercih edilen renkte makinaya yerleştirilir, tanıtılır ve kesim yapılır. Makinadan kesimi biten folyo çıkartılır. Makale ise sağdan, Rakam ise soldan olacak şekilde ayıklanır.

Renk aktarımı var ise değiştirilecek karakterin etrafı kalemle çizilir ve kaldırılır. Çizilen yere aktarılacak karekter oturtulur. Uygulanacağı zeminin cinsine uygun transfer bandı ile transferlenir ve folyo yazı bu haliyle uygulanır. Üzerindeki transfer bandı yavaş bir biçim de soyularak kaldırılır işlem tamamdır.

Folyo yazı sticker ne tür malzemeler kullanılır?

Kesim folyosu, Mıknatıslı folyo, Reflektif tır şeritleri, Transparan folyolar, Araç cast folyoları, Kumlama folyolar, Translusent folyolar, Fosforlu folyolar, Lümen folyolar, Reflektif folyolar, Aynalı varak folyolar, Baskı folyoları, Karbon folyoların tamamını kesimde kullana biliriz. Yardımcı malzeme olarakta Transfer bandı, Ragle, Falçata kafi olacaktır.

Folyo yazı sticker ne şekilde korunur?

Folyoları oda sıcaklığında nem ve rutubetin olmadığı temiz ortamlarda saklamak gerek. Uygulandığı alanda güneş ışığına direkt maruz kalıyor ise ömrü kısalmış olur. Aksi taktirde uzun zaman uygulandığı alanda ilk günkü gibi durabilir.

Folyo makale sticker iç mekanda kullanılır mı?

Kesinlikle iç ve dış mekanda rahatlıkla kullana bilirsiniz. Dış mekanda bir önceki soruda da belirttiğimiz gibi. Uygulandığı alanda güneş ışığına direkt maruz kalıyor ise ömrü kısalmış olur. Aksi taktirde uzun zaman uygulandığı alanda ilk günkü gibi durabilir.