CANVAS BASKI

ANKARA CANVAS BASKI

Canvas baskı nedir?

Canvas baskı, kanvas kumaş üstüne iç veya dış mekan baskı yapmakta olan makinalarla yapılan dijital baskı işlemi olmaktadır. Kanvas ismi İngilizceden türetilmiş bir adlandırma olmaktadır. Bir dokuma şeklidir ve ismini de burdan almaktadır. Canvas kumaş kafesli görünümlü, çift örmeli, ağır gramajlı, kaba, rustik pamuklu bir kumaş olarak tarif edilebilir. Genellikle spor tarzda ceket ve palto yapımında kullanılır. Resamlarında tercih ettiği bir tür kumaş türü olmaktadır.

Canvas baskı nerede kullanılır?

İç mekanlarda tercih edilmekle birlikte tablo imalatında sıkça tercih edilmektedir.

Kanvas baskı Türleri nelerdir?

Kanvas kumaşa baskı iç mekanlar için baskı yapan makinalarda basılabildiği gibi dış mekanlar için baskı yapmakta olan makinalarda da basılabilmektedir. Fakat dış mekanda kullanılamamaktadır.

Kanvas baskı nasıl yapılır?

Kullanılacak alan, konum, amaç ve malzemeye göre uygun kumaş türü seçilir. İç yada dış mekan Dijital baskı makinalarına yerleştirilir. Grafik tasarımı yapılmış çalışmanın baskısı yapılır. Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinalarda basılır Yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve fotoğraf kalitesinde olduğu net görülebilir.

Canvas baskıda ne tür mürekkep kullanılır?

İç mekan ve Dış mekan olarak basıla bileceği için. İç mekan olanı için Organik denile bilecek su bazlı boyalar. Dış mekan da kullanılacak ise çoğunlukla solvent özlü boyalar kullanılmaktadır.

Canvas baskıda ne tür kumaşlar kullanılır?

Pek çok renk ve desende canvas kumaş bulunmaktadır. Fakat Dijital baskıda kullanılıyor olarak bilinen üç çeşit düz beyaz renkte canvas kumaş var. Polyester Pamuklu Keten. Dijitalya olarak biz 0 Pamuklu canvas kumaş kullanmaktayız.

Canvas baskı nasıl korunur?

Canvas baskının ömrünü uzatmak ve korumak amacı ile kumaş üstüne Dijitalya olarak bütünüyle Avrupa standartlarına uygun sağlık bakımından herhangi bir hasar içermeyen özel karışımlı bir tür vernik uyguluyoruz. Bu sayede baskı siline bilir toza neme karşı koruna bilir hal alıyor.

Kanvas baskı dış mekanda kullanılırmı?

Hayır kanvas baskı dış mekanda kullanılamaz. Direkt güneş ışığı yağmur kar ve hava değişiklikleri kısa zamanda kanvas baskıya hasar verir. Canvas baskı bir iç mekan ürünüdür.