POSTER BASKI

ANKARA POSTER BASKI

Poster baskı nedir?

Poster baskı, poster yaptırma alanında baskı makineleri ile kişiye özel poster bastırma modülü kullanılarak fotoğraf afiş poster olarak uygun fiyatlara basılır. Esasında afiş olarak da adlandırmak olabilir. Ürünlerin ve hizmetlerin tanıtılmasında yenilik duyuru ve ilanların hızlı bir şekilde anlatılması için kullanılan bir baskı çeşididir. Postere uygulanmakta olan metin ve yazılar okunmaktan çok fark edilmek üzere tasarlanmaktadır.

Kolay fark edilen iletmek istediği mesajını kısa ve net olarak sunan yoğun olarak görsellerin kullanıldığı reklam ürünleridir. Poster baskı malzeme metraj ve adedi yüksek ise, ofset baskı yaptırmak daha avantajlı oluyorken, az sayıda yapılacak olan poster baskısını dijital baskı yaptırmak daha avantajlı olmaktadır.

Poster basımı, dijital baskıda yapışkansız olarak kullanılan bir tür kağıt baskıdır. Poster baskı, mat ve parlak olacak şekilde iki çeşit malzemedir. Poster baskı fiyatları malzemenin kalınlığana göre farklılık gösterir. Işıksız panolarda afiş poster olarak kullanılır. Tanıtım, seminer, duyuru ilanlarında poster baskıyı kullanabilirsiniz. İstediğiniz bir resmi veya yapmak istediğiniz reklamı poster siparişi vererek değişik alanlarda kullanabilirsiniz. Poster baskı yakın mesafeden görüneceği için baskı iç mekan olarak tercih edilir.

Poster bastırma firmamızca uzman personellerimizce en kaliteli ve hızlı şekilde yapılmaktadır. Sizde uygun poster yaptırma fiyatlarımızı öğrenerek dijital dünyanın avantajlarından faydalanabilirsiniz. Kişiye özel poster baskı ve fotoğraftan poster yaptırmak isteynler için fotoğraf poster baskı gibi uygulamalarımızda bulunmaktadır.

Posterler duvar, reklam panolarında ve TV, radyo ve basın ilanlarında yoğun olarak kullanılan büyük fotoğraf ve görsel reklam ürünleridir.

Poster baskı çeşitleri nelerdir?

Reklam posterleri, sosyal posterler ve kültürel posterler olarak üç çeşittir. Reklam posterleri, genellikle bir ürün ve hizmeti pazarlamak amaçlıdır. Sosyal posterler, bilgi vermek ve halkı aydınlatmak amaçlıdır. Kültürel posterler, tiyatro, sinema, seminer gibi etkinlikleri tanıtma ve duyurma amaçlı posterlerdir. Dış mekan ve iç mekan olarak ta ayıra biliriz.

Poster baskı ne şekilde yapılır?

Grafik tasarımında yazılar az, büyük puntlarla, renkli, okunaklı olmalı. Daha çok görsel kullanılmalı. Verilmek istenen mesaj net ve anlaşılır olmalı 4 ila 6 metreden net bir biçim de seçilir olmalıdır. Grafik tasarımı tamamlanmış olan ürün baskı makinasına gönderilir. Kullanılacak alana ve konuma göre seçilecek malzeme dijital baskı makinalarına yerleştirilir ve baskısı yapılır. Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinalarda basılır. Yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve fotoğraf kalitesinde olduğu net görülebilir.

Poster baskıda ne tür mürekkep kullanılır?

İç mekan ve dış mekan olarak ayırdığımız poster baskının. İç mekan olanı için organik denile bilecek su bazlı boyalar. Dış mekan da kullanılacak ise çoğunlukla solvent özlü boyalar kullanılmaktadır.

Poster baskıda ne tür malzeme kullanılır?

İç mekan posterlerde kağıt dış mekan posterlerde branda, bez, vinil gibi malzemeler kullanılmaktadır. İç mekan posterlerde kağıt, dış mekan posterlerde branda, bez, vinil gibi dayanıklı malzemelerin tercih edilmesinin sebebi tamamen hava şartlarındandır. Bu malzemelere ve kullanıldıkları alana dikkat edildikten sonra poster baskıyı korumaya çokta gerek yoktur çünkü poster baskılar zaten geçici reklam ürünleridirler.

Poster baskı dış mekanda kullanılır mı?

Dış mekanda kullanılan posterler hava şartlarına dayanımlı baskı malzemeleri olan branda, bez, vinil gibi malzemelere basılır ise sorun olmaz kullanılabilir.